NOVA VELIKA ULAGANJA NA PODRUČJU OPĆINE VELIKA LUDINA

0
34

U Općini Velika Ludina smo potpisali sporazum o rekonstrukciji ceste duljine otprilike 1 km, u Ulici sv. Mihaela,“ rekao je župan Ivan Celjak, te dodao: „Rekonstrukcija obuhvaća i rekonstrukciju mosta preko potoka Ludinice i izgradnju pješačke staze. Osim proširenja mosta, most će dobiti pješačku stazu, kao i ostatak ceste. Vrlo smo zadovoljni suradnjom s općinom Velika Ludina. Već postoji dugogodišnja suradnja između Županijske uprave za ceste i Općine. U posljednjih dvije godine smo na području ove općine obnovili oko 11 km ceste.“

Vrijednost radova je 800 000 €, financiranje prema već uvriježenom sustavu 50:50 ŽUC-Općina, dok se dovršetak radova očekuje tijekom sljedeće godine.

Suradnjom je zadovoljan i načelnik Općine, Dražen Pavlović: „Mi smo obnovili praktički sve županijske ceste na našem području: cestu prema Okolima, u Vidrenjaku, od Male Ludine do Mustafine Klade. Prije toga imamo obnovljene ceste u Katoličkom Selištu i Gornjoj Vlahinićki.“

VELIKA SPORTSKA DVORANA – PRVI PUT U VELIKOJ LUDINI

Župan je obišao ulicu koja će biti rekonstruirana, kao i lokaciju gradnje sportske dvorane pokraj Osnovne škole Ludina. Posjet Velikoj Ludini, župan je sa suradnicima zaključio obilaskom Osnovne škole Ludina.

Škola ima 176 učenika, 16 razrednih odjela i u školi se nadaju, rekao je ravnatelj Tomislav Pavlović, da će od ove jeseni učenici OŠ Ludina prvi puta ići na nastavu u jednoj smjeni.

Danas nismo jedini gosti u našoj školi u Velikoj Ludini. Ovdje su i gosti iz Njemačke, na Erasmusu, koji su ovdje na zadovoljstvo svih nas, naravno i naših učenika, jer uvijek je važno da se učenici druže s prijateljima iz drugih država, da razgovaraju o zajedničkim temama. Naravno da i njemački učenici uče o Velikoj Ludini i Sisačko-moslavačkoj županiji i našoj Hrvatskoj,“ rekao je župan i dodao: „Ovdje smo uložili u našu školu, kao što ulažemo u obrazovanje diljem Županije, imamo nove uređaje u kuhinji, što je važno kako bi se pripremali što kvalitetniji obroci za naše učenice i učenike. Sufinancirali smo izvođenje radova u cilju povećanja prostora za boravak, tako da imamo 26 učenika u boravku, što je iznimno važno. Htio bih naglasiti da ćemo i ove godine osigurati besplatno ljetovanje za sve učenike četvrtih razreda svih osnovnih škola u Splitu, pa pozivam ravnatelja, učitelje i roditelje da omoguće djeci da idu u Split i ove godine.“

Važno je, nastavio je župan Celjak, znati da se Općina Velika Ludina, u partnerstvu sa Sisačko-moslavačkom županijom, Lječilištem Topusko i Top-Termama, javila na natječaj Ministarstva turizma i sporta i odobreno je 6,2 milijuna € za izgradnju dvorane. Dvoranu će, uz učenike, koristiti i za razne kulturne, sportske i turističke manifestacije. „Ono što nam predstoji je raspisivanje javne nabave za izvođenje radova i u vrlo kratkom vremenu izgradit ćemo i dvoranu i napokon će Velika Ludina dobiti svoju dvoranu.“

  • izvor teksta i fotogRAFIJE https://www.smz.hr/aktualno/10708-nova-velika-ulaganja-na-podrucju-opcine-velika-ludina